پنج‌شنبه, 19 تير 1399
  • ساعت : ۱۴:۳۸:۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ 
چراغ فروزان فرهنگ و هنر شهرقدس در بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر غرب استان تهران

گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری مجموعه آمفی‌تئاتر باغ ملی

چراغ فروزان فرهنگ و هنر شهرقدس در بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر غرب استان تهران

مجموعه آمفی‌تئاتر باغ ملی به عنوان بزرگترین آمفی‌تئاتر غرب استان تهران و یکی از بزرگترین و مجهزترین مجموعه‌های فرهنگی کشور در چهارم اردیبهشت‌ماه 96 به بهره‌برداری رسید تا آغازی باشد بر رخدادها و برگزاری‌ برنامه‌های مهم فرهنگی و هنری در شهرقدس. شروع به کار آمفی‌تئاتر فرهنگ و هنر تقریبا با آغاز پنجمین دوره مدیریت شهری مصادف شد و شهرداری و شورای اسلامی قدس خیلی زود پی به ظرفیت‌های بی‌نظیر این مجموعه برد و درصدد بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها برآمد. نخستین گام برای پیاده‌سازی برنامه‌های فرهنگی در این سالن، تکمیل تجهیزات آن بود. بنابراین اقداماتی همچون نصب سیستم‌های صوتی، ارتقای سیستم برق، تجهیز اتاق‌های گریم و پروف، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی، بخش اداری و کلاس‌ها، نقاشی و دیوارکوب، گل‌آرایی و تزیینات داخل و نمای ساختمان، ویدئو پروژکشن و... به انجام رسید. همچنین کلاس‌های آموزشی پشت سن نیز در سال جاری تجهیز و آغاز به کار خواهد کرد.

اقدامات فرهنگی و هنری مجموعه آمفی‌تئاتر باغ ملی را در چند بخش می‌توان تشریح کرد. انعقاد قرارداد با موسسات فرهنگی برای برگزاری برنامه‌های هنری از جمله کنسرت، جنگ شادی و...، همکاری با سازمان‌ها و ادارات شهرستانی و استانی برای برگزاری رویداد‌های فرهنگی و همچنین شرکت‌های خصوصی برای برگزاری برنامه‌های این شرکت‌ها بخشی از فعالیت‌های این مجموعه را شامل می‌شود. در این زمینه می‌توان به همکاری با ارگان‌هایی مانند سپاه پاسداران، آموزش و پرورش، اداره بهزیستی و موسسات خیریه اشاره کرد.

بخش دیگر فعالیت‌های آمفی‌تئاتر باغ ملی شامل اجرای طرح‌های و برنامه‌های فرهنگی و هنری توسط خود مجموعه است که طیف وسیعی از اقدامات را در بر می‌گیرد. از مهم‌ترین اقدامات این مجموعه می‌توان به برگزاری سمینارها، همایش‌ها، گالری‌ها، ورک‌شاپ‌ها و کارگاه‌ها در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنریو مذهبی اشاره کرد که سمینارهای روانشناسی با استقبال خیلی خوب شهروندان قدسی مواجه شده است. برگزاری جشن‌های ملی و مذهبی در مناسبت‌های مختلف، جشنواره‌های فرهنگی و هنری، بسترسازی برای تمرین و اجرای تئاتر برای گروه‌های شهرستانی، راه‌اندازی رایو اربعین و رادیو جشنواره هفت‌سین، برپایی بازارچه‌های صنایع دستی و محلی، برگزاری کلاس‌های آموزشی و... از دیگر محورهای فعالیت این مجموعه است.

یکی از اقدامات ویژه آمفی‌تئاتر باغ ملی ایجاد بانک اطلاعاتی از هنرمندان شهرستان قدس در همه زمینه‌ها اعم از موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی، نقاشی، خوشنویسی و... است که با جلب مشارکت و متمرکز ساختن فعالیت‌های هنری این افراد، نقش ارزنده‌ای در ارتقا و پویایی فرهنگ و هنر شهرقدس ایفا خواهد کرد.

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0