جمعه, 7 آذر 1399
  • ساعت : ۱۱:۳۸:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ 
مهندس مختاری، شهردار قدس:
بوستان های شهر قدس در زمستان طبیعت، رنگ و بوی بهاری می گیرند

یادداشت خبری/

مهندس مختاری، شهردار قدس:
بوستان های شهر قدس در زمستان طبیعت، رنگ و بوی بهاری می گیرند

مسعود مختاری، شهردار قدس با اشاره به رنگ آمیزی عمومی دیواره های بیرونی بوستان های شهر قدس به تشریح جزئیات این طرح پرداخت.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مسعود مختاری گفت: یک بوستان محله ای فقط تعدادی صندلی و درخت و یک پکیج پلی اتیلنی نیست و بوستان یک مجموعه ای سیستماتیک است که نیازهای هدفگذاری شده ای را برای یک شهروند در زمان حضورش در این فضا تامین می نماید.

وی افزود: به همین دلیل بوستان ها یک مجموعه ای از خصوصیات و ویژگی هایی هستند که تمام نیازهای یک شهروند را در زمینه ای خاص پیش بینی و برآورده می نماید و باید اجزا در هماهنگی کامل با فضای ایجاد شده باشند.

مختاری تصریح کرد: اگر هدف از احداث بوستان درون محلات ایجاد توقفگاهی موقت برای گذراندن اوقات و در نتیجه رفع خستگی و افزایش آرامش باشد نباید اغتشاشات بصری در فضای آن مشاهده گردد.

وی در ادامه گفت: وجود اغتشاشات بصری و نقاط کور یا خرابی های جزیی خلا مدیریت و نظارت ایجاد می کند و کیفیت جذب مخاطب در فضا، وابسته به نوع نظم و رسیدگی است که در بوستان ها حاکم است.

شهردار قدس خاطر نشان کرد: به همین دلیل اگر فضای عمومی یک بوستان ختم به جذب افراد ناهنجار گردد نشان از عدم بهره وری هزینه های انجام شده در یک بوستان است.

وی افزود: تئوری ساده ای برای سنجش این موضوع وجود دارد که اگر در بوستان محلی حضور زنان و کودکان پر رنگ بود اهداف تعیین شده محقق گردیده اند چرا که زنان و کودکان حس خطرشناسی قوی تری دارند و اگر جایی نا امنی و بی هنجاری احساس نمایند از آن محل استفاده نخواهند کرد.

مسعود مختاری بیان داشت: به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا فضای بوستان های شهری از بعد کیفی از طریق رنگ آمیزی و نقاشی دیوارهای بیرونی ارتقا یابند.

وی ادامه داد: به همین منظور حدود 5000 متر نقاشی دیواری در بوستان های شهر توسط اداره سیما و منظر شهری نجام شده است.

مختاری به محل هایی که این پروژه انجام شده اشاره نمود و گفت: طراحي و نقاشي ديواري بوستان شاهد در بلوار امام زاده حضرتين و بوستانهاي شكوفه ، شاهد ، خبرنگار ، حافظ ، گودرزي ، سرخحصار ، شهروند ، كودك ، بخشايش ، حجاب اجرایی گردیده است.

مسعود مختاری، شهردار قدس در پایان بیان داشت: رفاه همه گیر هدف غایی یک جامعه شهری در خدمات رسانی به شهروندانش است و شناسایی وضع موجود و گام نهادن در جهت وضعیت مطلوب رسالت مدیریت شهری است و ما با دقت به تک تک نکاتی که شهروندان را به یک زندگی بهتر رهنمون می سازند توجه داریم و اقدامات لازم را به صورت روزمره انجام خواهیم داد.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0