پنج‌شنبه, 19 تير 1399
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 200
برگزاری همایش پلیس و اصناف در فرمانداری قدس
با حضور امام جمعه شهرستان قدس، رییس شورای اسلامی، فرمانده انتظامی شهرستان، رییس اصناف و سایر مسئولان شهری همایش پلیس و اصناف در محل سالن همایش فرمانداری شهرستان قدس برگزار گردید.

برگزاری همایش پلیس و اصناف در فرمانداری قدس

با حضور امام جمعه شهرستان قدس، رییس شورای اسلامی، فرمانده انتظامی شهرستان، رییس اصناف و سایر مسئولان شهری همایش پلیس و اصناف در محل سالن همایش فرمانداری شهرستان قدس برگزار گردید.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، صبح امروز و در آخرین روز از هفته نیروی انتظامی، همایش پلیس و اصناف با هدف قدردانی از حافظان امنیت و ایجاد همدلی بیشتر بین پلیس و اصناف در مرکز همایش های فرمانداری قدس برگزار گردید.

در این همایش، کمالی رییس اتاق اصناف شهرستان قدس گفت: اقدامات بسیار خوبی در سطح شهرستان به منظور شناسایی و اخذ مجوز و قانونمند شدن فعالیت های صنفی صورت گرفته است و با همدلی و همیاری مردم و مسئولان در آینده شاهد نظم و رونق فعالیت های اقتصادی شهر باشیم.

سرهنگ فلاحی فرمانده انتظامی شهرستان نیز با تاکید بر اینکه هدف همه اقدامات پلیس با هدف ایجاد امنیت عمومی انجام می شود، گفت: امنیت مهم ترین رکن پویایی و شکوفایی جامعه است و تعاریف متفاوتی از آن ارائه می گردد ولی ما بر اساس آموزه های اسلامی امنیت را اطمینان از زایل نشدن حق از طریق نامشروع و ایجاد فرصت های برابر برای همه برای دستیابی به حقوق خود می دانیم.

حسین چناقچی، رییس شورای اسلامی شهر قدس نیز در این همایش بیان داشت: گام های مهمی در سطح شهر از طریق شورای اسلامی در جهت تقویت اصناف صورت پذیرفته است و خوشحالم که عضوی از جامعه صنفی شهر قدس هستم.

وی افزود: مشکل مربوط به دریافت گواهی عدم سوپیشینه در سطح شهر نیز حل شده است و شهروندان شایسته آنند که خدمات مناسب را با توجه به زیرساخت ها در شهر خود دریافت نمایند.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار نیز به تفسیر واژه امنیت و نقش آن در رونق اقتصادی پرداختند و بیان داشت: امنیت پدیده ای مردمی است و  نا امنی هم سر رشته از مردم می گیرد و این به معنای انکار زحمات و تلاش های پیشگیرانه نیروی انتظامی نیست اما نشان می دهد که مردم ما خود امنیت را بر ناامنی ترجیح می دهند.

وی در مشروح بیاناتش به لوازم امنیت اجتماعی به عنوان زیربنای امنیت اقتصادی اشاره نمود و خاطر نشان کرد: باید رفتارهای ناامن کننده در اقتصاد توسط خود کسبه انجام نشود تا زیربنای پیشگیری از ناامنی اقتصادی فراهم گردد.

وی در ادامه گفت: ربا، دزدی، کم فروشی، بی انصافی و هر آن چیزی که موجب شود فرصت طلبان به این فکر بیفتند که عدالت در بازار نیست و کسب و کار ها آغشته به حرامند زمینه را برای نا امنی اقتصادی و نهایتا نا امنی اجتماعی فراهم می کند و باید گفت مطمئنا کسانی که جوانان، بازار و فضای اجتماعی را به فساد می کشانند به نحوی خود دچار همان پدیده هایی می گردند که روزی عامل ایجاد کننده آن بوده اند.

وی در پایان بیان داشت: خدامحوری و انصاف و نوع دوستی برای خدمت به خلق عواملی هستند که می تواند امنیت اقتصادی را فراهم و برکت را به کسب و کارهای مردم بازگرداند و مسلما جامعه ای که از این مسیر منحرف گردد روی آرامش را نخواهد دید.

 

منبع خبر
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0